ورزش در خانه؛ ۱۹ وسیله قابل استفاده در منزل

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه
ورزش در خانه

ورزش در خانه یکی از راه‌هایی است که می‌توانید برای حفظ سلامتی و بهبود کیفیت زندگی خود از آن استفاده کنید. همچنین، ورزش در خانه می‌تواند راهی برای کسانی باشد که به علت نداشتن وقت کافی و یا دسترسی نداشتن به باشگاه‌های ورزشی از فعالیت بدنی امتناع می کنند. ندر این موارد بهترین راه برای ورزش کردن، تهیه کردن وسایل مناسب ورزشی در خانه می‌باشد که در منزل تمرینات ورزشی را انجام دهیم.

نیاز به ورزش در خانه بعد از شیوع کرونا بیشتر احساس شد و باعث شد که تعدادی از مردم نیز این روش را به کار گیرند و در خانه به تمرینات ورزشی خود ادامه دهند، به همین دلیل امروزه ورزش در خانه بسیار پرطرفدار بوده و عمده مردم وسایل بدنسازی خانگی تهیه کرده و در خانه ورزش می‌کنند.

در این مقاله از نیتروطب به شما ۱۹ نوع وسیله ورزشی قابل استفاده در منزل معرفی می‌کنیم که مطمعنا به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

وسایل قابل استفاده برای ورزش در خانه

با توجه به تنوع وسایل ورزشی مناسب برای استفاده در خانه، توجه به نکات زیر می‌تواند کمک کند:

  • انتخاب وسیله ورزشی مناسب بستگی به اهداف ورزشی شما دارد.
  • فضای خانه خود را در نظر بگیرید. برخی وسایل نیاز به فضای بیشتری دارند.
  • برای حفظ ایمنی، دقت کنید که وسیله ورزشی بر اساس دستورالعمل‌های سازنده نصب شده باشد.

۱)توپ بدنسازی؛ از مهم‌ترین وسایل ورزشی در خانه برای فیتنس بانوان

توپ بدنسازی، توپ ایروبیک یا توپ پیلاتس توپی است که وزن زیادی ندارد، از هوا پر شده و جنس محکمی داشته که کمک می‌کند این توپ بتواند وزن سنگین افراد را تحمل کند. این توپ محکم یکی از اصلی‌ترین وسایل ورزشی فیتنس بانوان است که در بسیاری از تمرینات ورزشی می‌توان از آن استفاده کرد. این توپ انواع مختلفی مانند توپ پیلاتس دسته‌دار، عاج دار و… داشته که در حرکات و تمرینات مختلفی در خانه می‌توان از آن استفاده کرد، این توپ باعث درگیر شدن عضلات بدن شده و دامنه حرکات شما را افزایش خواهد داد.

۲)توپ طبی (Weight slam ball)

با این توپ می‌توان کل بدن را ورزش داد و عضلات همه بدن را درگیر ورزش کرد، اگر به طور همزمان با حرکات کششی از این توپ استفاده کنید تمرین شما نتیجه بهتری خواهد داد. این توپ یک وسیله جانبی بدنسازی همه کاره می‌باشد و یک پیشنهاد عالی برای ورزش در منزل است.

۳)تشک ورزشی

تشک ورزشی باعث ایجاد یک فضای اختصاصی برای ورزش شما شده و یک فضای ایمن‌تر و راحت‌تری را فراهم می‌کند که می‌توانید با خیال راحت با تشک ورزشی، در خانه ورزش کنید. تشک ورزشی انواع مختلفی دارد مانند تشک اسفنجی، تشک یوگا، تشک تاشو و… که می‌تواند برای راحت‌تر ورزش کردن در خانه به شما کمک بسیاری کند. بعضی از ورزش‌ها مانند تکواندو، پارکور و… به تشک مخصوص خودشان نیاز دارند. شما برای اینکه در خانه یک فضا برای ورزش در منزل ایجاد کنید می‌توانید با تهیه یک تشک ورزشی یک فضای جداگانه و راحت برای خودتان فراهم کنید.

بیشتر بخوانید: با این ۹ حرکت یوگا در خانه، روز خود را شروع کنید

حلقه تناسب اندام (هولاهوپ)

۴)حلقه تناسب اندام (هولاهوپ)

یکی دیگر از وسایل ورزشی در خانه، حلقه ورزشی است، حلقه زدن یکی از بهترین تمرینات هوازی می‌باشد که باعث چربی‌سوزی و آب شدن چربی‌های شکم و پهلو می‌شود. حلقه ورزشی انواع گوناگونی مانند ساده، عاج دار و… می‌باشد. برجستگی‌های روی حلقه‌های عاج دار باعث می‌شود به نواحی که حلقه می‌زنید برخورد کرده و می‌تواند علاوه بر چربی‌سوزی باعث سفت شدن بدن شما شود.

۵)میل بارفیکس

شاید برای کسی که تجربه بارفیکس را داشته باشد، انجام این حرکت برایش کمی دشوار باشد. بارفیکس زدن باعث درگیر شدن تمام عضلات بدن شده و به عضلات ساعد، زیربغل و بازو حجم بیش‌تری می‌دهد. میل بارفیکس یکی از محبوب‌ترین وسایل ورزش در خانه است.

۶)دمبل برای ورزش در خانه

دمبل یکی دیگر از لوازم ورزشی در خانه است که به خاطر جمع و جور بودن آن استفاده آن در منزل راحت می‌باشد. بسیاری از حرکات و تمرینات ورزشی را می‌توان با دمبل انجام داد تا نتیجه بهتری را داشته باشیم. دمبل نیز مانند بقیه لوازم انواع مختلفی دارد با وزن‌های مختلف، اگر شما به تازگی می‌خواهید شروع به ورزش کردن کنید می‌توانید با توجه به نیاز و توانایی خود یکی از دمبل‌ها را تهیه کرده و در خانه ورزش کنید.

۷)طناب بازی

این وسیله ورزشی، وسیله‌ای است هم برای سرگرمی و هم ورزش، طناب زدن روی قسمت فوقانی و نواحی تحتانی بدن شما تاثیر می‌گذارد. این ورزش هوازی ضربان قلب شما را افزایش داده و روی چربی‌های شکم بسیار موثر است. برای تهیه کردن یک طناب مناسب برای شما هر یک از دسته‌های طناب را با دستتان بالا گرفته و یک پا را وسط طناب بگذارید، سپس دست‌هایتان را در راستای بدن بالا بیاورید، اگر طول طناب طوری بود که اجازه داد دستان شما به وسط قفسه سینه‌تان برسد، طول این طناب برای شما مناسب خواهد بود.

۸)کش پیلاتس برای ورزش در خانه

این کش‌ها نیز انواع مختلفی دارند، کش پیلاتس یکی از مرسوم‌ترین کش‌های ورزشی است که در فیتنس بانوان کاربرد بسیاری دارد، با این کش می‌توان حرکات استقامتی زیادی انجام داد. انواع مختلف این کش مانند کش‌های لاستیکی مناسب کسانی است که ران‌های بزرگتری دارند و کش‌های بافته شده برای کسانی مناسب است که دوست ندارند کش از دستشان لیز بخورد.

۹)حلقه تقویت مچ دست

یکی از محصولات ورزشی که با حجم کم و سبک بودن، وسیله مناسبی برای استفاده در منزل می‌باشد، این حلقه با تقویت کردن مچ دست، کمبود فعالیت بدنی شما را جبران می‌کند و نشاط آور و باعث سرگرمی شما نیز می‌شود.

۱۰)کیسه بوکس (Heavy bag)

کیسه بوکس به بهبود قدرت و سرعت دست و پای ورزشکاران کمک می‌کند، این محصول جانبی بدنسازی دارای انواع مختلف حرفه‌ای فومی، چرمی و… می‌باشد.

۱۱)حلقه‌ی پلاستیکی ژیمناستیک برای ورزش در خانه

این حلقه مناسب برای انجام انواع حرکات ژیمناستیک و کراس فیت است. این حلقه‌ها ضخامت زیادی داشته و محکم هستند و می‌توانند وزن زیاد افراد را تحمل کنند.

توپ کولار (XD Kevlar Kettlebell)

۱۲)توپ کولار (XD Kevlar Kettlebell)

توپ کولار وسیله‌ای است برای همه نوع ورزش در خانه، شما می‌توانید برای انجام تمام تمرینات خود در خانه این توپ را تهیه کرده و با آن ورزش کنید. این نوع توپ‌ها از جنس نرم و محکمی تشکیل شده‌اند که اگر زمین بخورند به چیزی در خانه یا کف خانه آسیب نمی‌زنند.

۱۳)کش ورزشی تقویت انگشت، مچ و ساعد

کش تقویت مچ، مخصوص ورزشکاران، نوازندگان، صخره نوردان و هر کسی که مچ دست و انگشت خود را به‌کار می‌گیرند می‌باشد. این کش ورزشی همچنین به افرادی که به مشکلات عملکردی انگشتان دجار هستند می‌تواند کمک بسیاری کند.

۱۴)طناب قدرتی (Power Guidance battle rope)

با این طناب قدرتی خود را به چالش بکشید، این طناب عضلات میانی بدن شما را قوی‌تر می‌کند. اما برای ورزش با این طناب به فضای زیادی احتیاج دارید.

۱۵)ست وزنه ورزشی

این توپ برای ورزش‌های خانگی بسیار مناسب است، تقریبا می‌توان گفت که با تهیه این توپ‌ها به وسایل دیگر نیاز نخواهید داشت و از محصولات دیگر بی‌نیاز خواهید شد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم بعد از ورزش؛ ۱۲ عمل ممنوع که باید بدانید

۱۶)وزنه مچ پا

این وزنه به افزایش چربی‌سوزی و کاهش وزن کمک زیادی به شما می‌کند.

۱۷)چرخ تمرین شکم

چرخ تمرین شکم، یکی دیگر از وسایل ورزشی قابل استفاده در منزل است که به تقویت عضلات میانی بدن کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: چربی شکم و پهلو؛ ۵ راه موثر برای از بین بردن آن

۱۸)دیسک لغزنده

برای کمک به تمرینات نیم‌تنه پایین بدن، استفاده از دیسک لغزنده ساده‌ترین روش برای انجام این تمرینات می‌باشد، این دیسک‌های فشرده برای تقویت عضلات پا در ورزش روزانه مناسب هستند و با قیمتی ارزان می‌توانید آن را تهیه و استفاده کنید.

۱۹)تردمیل برای ورزش در خانه

تردمیل وسیله‌ ثابتی است که برای انجام ورزش دو و پیاده‌روی یا دویدن استفاده می‌شود. تردمیل مزایای زیادی دارند که یکی از آن‌ها دسترسی آسان به آن و قابل استفاده در هر زمان از شبانه روز و هر مکان می‌باشد، این مزیت باعث می‌شود که برای انجام پیاده روی و دویدن نیاز به خروج از منزل و صرف وقت بیش‌تر نباشد.

بیشتر بخوانید: رژیم کانادایی، ۱۰ کیلو لاغری در دو هفته

ورزش در خانه

جمع‌بندی

در این مقاله، به ورزش در خانه و ۱۹ وسیله قابل استفاده در منزل پرداختیم. ورزش در خانه یک راه عالی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام است، به خصوص در مواقعی که دسترسی به باشگاه ورزشی محدود است. وسایلی مانند متمرکز کننده تناسب اندام، تردمیل، دوچرخه ثابت، آرنج‌گیر و کوشن تعادل از جمله وسایلی هستند که می‌توانید در خانه استفاده کنید. این وسایل به شما امکان می‌دهند تمرینات کاردیو، تقویت عضلات و بهبود استقامت را در خانه انجام دهید.

ورزش در خانه از مزایایی مانند صرفه‌جویی در زمان و هزینه، انطباق بهتر با برنامه‌های روزانه و ایجاد راحتی برخوردار است. با استفاده از راهنمایی‌ها و تمرینات مناسب، می‌توانید در خانه به طور مؤثری به تناسب اندام خود بپردازید. برای بهره‌برداری کامل از ورزش در خانه، توصیه می‌شود برنامه‌های تمرینی از منابع معتبر و راهنمایان حرفه‌ای استفاده کنید. همچنین، برای دستیابی به نتایج مطلوب، باید به تناسب و توانایی خود توجه کرده و تمرینات را به تدریج و با افزایش سطح فعالیت انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تغذیه یا ورزش در کاهش وزن کدامیک اولویت دارند؟

در نهایت، ورزش در خانه می‌تواند راهی مؤثر برای حفظ سلامتی و تناسب اندام در محیط خانه باشد. با استفاده از وسایل مناسب و برنامه‌ریزی صحیح، می‌توانید به صورت منظم و مستمر ورزش کنید و به بهبود سلامتی و روحیه خود دست یابید.

درصورت وجود هرگونه سوال در مورد ورزش در خانه می‌توانید با ما در ارتباط باشید و با تیم نیتروطب در میان بگذارید، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.