نقش پرستاری در منزل در کاهش هزینه‌های درمانی و ۲ راهکار اجرایی

زمان تقریبی مطالعه: 6 دقیقه
پرستاری در منزل

پرستاری در منزل به مراقبت از بیماران و کمک به بهبود آن‌ها در محیط خانگی می‌پردازد و  آن جایی‌که هزینه‌های درمانی در حال افزایش روزافزون هستند و این مورد برای بسیاری از خانواده‌ها چالش‌های جدی ایجاد می‌کند. ازاین‌رو پرستاری در منزل به عنوان یک راهکار موثر برای کاهش هزینه‌های درمانی مطرح شده‌است؛ این هزینه‌ها شامل هزینه‌های مالی، روانی، جسمی و زمانی می‌شود. در این مقاله، نقش پرستاری در منزل در کاهش این هزینه‌ها بررسی خواهد شد.

پرستاری در منزل

با افزایش بیماری‌ها به‌دنبال آن نیاز مردم در سراسر دنیا به دسترسی به خدمات درمانی افزایش یافت؛ به نحوی که دیگر درمان به صورت سنتی و بستری در بیمارستان پاسخ‌گوی نیاز جامعه نبود، بنابراین موسسه‌های درمانی در سراسر جهان به این فکر افتادند که راه حل جایگزین برای این مشکل پیدا کنند، بنابراین در سراسر جهان موسسه‌هایی با عنوان هوم‌ویزیت (Home Visit) و هوم‌کر (Home Care) راه اندازی شدند که تا حد زیادی موفق به انجام رسالت خود شدند.

یکی از مزیت‌های موسسه‌های پرستاری در منزل در ایران در همه‌گیری کرونا بود که باعث کاهش بستری در بیمارستان‌ها، کنترل و کاهش انتقال عفونت، کاهش هزینه‌‌های ناشی از بستری و افزایش سرعت در بهبودی  شد.

مزایای پرستاری در منزل

دسترسی آسان به مراقبت درمانی

 با ارایه خدمات پرستاری در منزل، مردم می‌توانند به‌راحتی و بدون نیاز به رفتن به بیمارستان یا مراجعه به سایر مرکزهای درمانی مثل درمانگاه‌ها، از مراقبت و درمان لازم برخوردار شوند. این کار به آن‌ها امکان می‌دهد تا در محیط خانگی خود بهبود یابند و برای خانواده‌ها نیز هزینه‌های مربوط به جابه‌جایی و اقامت در بیمارستان را کاهش می‌دهد.

در بسیاری از استان‌ها وجود تنها یک بیمارستان تخصصی در حیطه‌های قلب، مغز و اعصاب موجب شده که دسترسی آسان برای تمامی بیماران در آن استان به‌راحتی و به یک اندازه نباشد و خیلی از مراجعین مجبور به سفر به استان‌های مجاور و استان‌های با خدمات درمانی بهتر و بیشتر، می‌شوند‌.

این قضیه در استان‌هایی که دارای مرکز تخصصی هستند نیز مشکل خاص خود را دارد، حجم زیاد مراجعین باعث شده که بیمارستان‌ها با عدم تناسب بیماران و پزشک ، پرستاران و سایر کادر خدماتی شود. راه حل اول این موضوع استفاده از یک نظام ارجاع درست که هر بیمار با متناسب با نیاز خود خدمت مراقبتی و درمانی دریافت کند و راه حل دوم بخشی از روند درمانی بیمار، خارج از بیمارستان انجام شود.

کاهش هزینه های مربوط به بستری در بیمارستان

 با استفاده از پرستاری در منزل، بیمارانی که نیاز به بستری در بیمارستان دارند، می‌توانند در محیط خانگی خود مراقبت شوند و نیازی به هزینه‌های مربوط به بستری در بیمارستان نباشد. این موضوع می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی روی بیمارستان‌ها مانند کمبود نیرو، کمبود تجهیزات، کمبود داروی مناسب و روی خانواده‌های بیماران مثل فشار روانی، دوری از خانواده و خستگی ناشی از رفت‌وآمد را کاهش داده و برای سیستم بهداشتی و خانواده‌ها توجیه اقتصادی فراهم کند.

برای مثال اگر یک بیمار در بیمارستان بستری شود و هیچ خدمات درمانی برای او انجام نشود، هزینه‌هایی تحت عنوان اشغال تخت برای وی لحاظ می‌شود و این نمونه‌ای از تعرفه‌های گوناگونی هست که برای بیماران و خانواده‌های آن‌ها ایجاد می‌شود، پوشش بیمه‌ای تخت‌های مختلف بیمارستان‌ها یکسان نیست و هزینه‌های مالی ناشی از بستری در بیمارستان‌های متفاوت با هم فرق می‌کند.

نیتروطب مجموعه‌ای است که این خدمات را با حداقل هزینه‌ی ممکن با کیفیت عالی برای شما فراهم می‌کند و جهت آرامش خیال بیشتر شما، این مجموعه، برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل قزوین، تعرفه‌های خود را با تخفیف ده درصدی به شما ارایه می‌دهد، شما می‌توانید به صفحه‌ی خدمات پرستاری در منزل مراجعه کنید.

خدمات پرستاری در منزل قزوین توسط نیروهای زبده‌ی نیتروطب با نازل‌ترین قیمت و بهترین کیفیت در طول شبانه‌روز دردسترس شماست.

بیماری‌های مزمن

پیشگیری از تعدادی از بیماری‌ها و تشدید بیماری‌های مزمن

با مراقبت مناسب در محیط خانگی، احتمال ابتلای بیماران به عفونت‌های بیمارستانی و بیماری‌های مرتبط با بیمارستان کاهش می‌یابد. هم‌چنین، با مراقبت مناسب در منزل، بیماری‌های مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی روند بهبودی می‌یابند و نیاز به بستری در بیمارستان و مراجعه‌ی مکرر نمی‌باشد.

یکی از مشکل‌هایی که در بسیاری از تجربه‌های بیماران بستری در بیمارستان‌‌ها مشاهده می‌شود، استرس ناشی از بستری می‌باشد که علت زمینه‌ای مختلفی دارد:

  •  محیط ناشناخته بیمارستان
  •  عدم آشنایی با پرسنل
  • عدم آشنایی با روش‌های درمان و فرصت محدود کادر درمان برای تبادل اطلاعات با همراه و بیماران به علت حجم مراجعین
  • جدایی از خانواده و عزیزان
  •  درد و عدم راحتی
  • دور بودن از روال زندگی روزمره

کوتاه‌تر شدن فرآیند درمان

برخی بیماران ممکن است به دلیل مختلف در بیمارستان بمانند یا دچار عارضه‌های بستری در بیمارستان شوند که ممکن است زمان بستری آن‌ها را طولانی‌تر کند. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌ها، افزایش خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی، و کاهش کیفیت زندگی بیمار شود؛ ازاین‌رو با استفاده از خدمات پرستاری در منزل بیمار علاوه بر دریافت خدمات در محیط امن خانه و به دور از  استرس‌ ناشی از بستری در بیمارستان و با حمایت‌های عاطفی خانواه سرعت بهبودی بیمار افزایش یافته و فرآیند درمان کوتاه‌تر می‌شود.

نیتروطب برای شهروندان قزوینی، خدمات مراقبت پرستاری در منزل قزوین را در نظر گرفته است، این خدمات شامل تزریق دارو، اندازه‌گیری قند خون یا فشار خون در منزل، مراقبت ۲۴ ساعته پرستاری، مراقبت از بیماران I.C.U در منزل و سایر خدماتی است که شما می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی مورد نظر، پاسخ سوال‌ها و خواسته‌های خود را بیابید.

معایب خدمات پرستاری در منزل

این نوع سیستم درمانی هم با وجود مزایا و ویژگی‌های منحصر به فرد خود دارای نقطه‌ضعف‌هایی است که به چند مورد آن می‌توان اشاره کرد:

۱_ نبود یک تیم ضروری در دسترس در صورت ایجاد مشکل برای بیمار

۲_ عدم دسترسی به دستگاه‌های احیای بیمار از جمله الکتروشوک

۳_ وابستگی سالمندان به پرستار خود

۴_ دخالت بیش از اندازه خانواده بیمار در امر درمان

icu

چه بیمارانی از خدمات پرستاری در منزل نباید استفاده کنند؟

در حال حاضر و با توسعه‌ی علم در زمینه تجهیزات پزشکی، طیف وسیعی از ابزارهایی را که در یک بیمارستان استفاده می‌شود، می‌توان به منزل آورد و منزل را برای مراقبت از بیمار خود آماده کرد، ولی برخی بیماران بهتر است که در بیمارستان بستری شوند و روند درمان خود را در بیمارستان بگذرانند.

برای مثال بیمارانی که به‌تازگی از اتاق عمل خارج شده‌اند، بیمارانی که نیاز برخی داروهای دارند که در بیمارستان یافت می‌شود یا داروهای آن‌ها داراری عارضه‌ی جانبی است که نیاز به بررسی مکرر دارد، بیمارانی که تحت آنتی‌بیوتیک‌تراپی سنگین می‌باشند، بیمارهای روان که امکان ادامه‌ی درمان در خانه امکان‌پذیر نیست و بیمارانی که حال جسمانی مساعدی نداشته و امیدی به بازگشت آنها به زندگی نیست، از جمله بیمارانی هستند که بهتر است در بیمارستان روند درمان خود را طی کنند.

بیشتر بخوانید: پرستاری در منزل و ارتقای بهبودی بیماران پس از عمل جراحی

شما در رابطه با خدمات پرستاری در منزل قزوین چه می دانید؟

شاید اسم موسسه‌های متفاوتی با لیست خدمات و تعرفه‌ی متفاوت به گوش شهروندان قزوینی خورده‌باشد، ولی بیشتر این مرکزها، اکنون یا فعالیت کمی دارند یا روند قبلی خود را ادامه نمی‌دهند و دچار تغییرهایی در کادر درمانی، تعرفه‌های خود و… شده‌اند. نیتروطب با ورود خود، کادر درمانی مجرب همراه هزینه‌های حداقلی و تخفیف‌های گوناگون برای مراجعین خود، پیشنهاد جالبی برای مراقبت پرستاری در منزل در قزوین است.

بیمارستان‌های شهر قزوین پذیرای بیمار از جای‌جای استان قزوین و حتا استان‌های مجاور خود مانند البرز، زنجان، گیلان و… است. این شهر به علت جاده‌های ارتباطی مهم و پر رفت‌وآمد، هر روزه شاهد مراجعه‌ی زیاد بیماران به مرکزهای درمانی خود است که این موضوع باعث شده تا بیمارستان‌های مرکز جراحی قزوین، خودبه‌خود شلوغ باشد و از طرفی شیوع بالای دیابت، فشار خون بالا وسنگ کلیه و… در این استان نیاز مردم به درمان‌های طولانی‌مدت را بالا برده‌است و مراقبت‌های لازم برای بیماران پرتعداد این مرکزها با کیفیت مناسب را دشوار کرده‌است.

شما می‌توانید خدمت مورد نظر خود را در میان خدمات گوناگون نیتروطب بیابید و با ما در ارتباط باشید تا بهترین کیفیت را با حداقل هزینه و وقت در اختیار خود داشته‌باشید.

جمع بندی

موسسه‌های خدمات پرستاری در منزل راهی نو در سطح جهانی برای رسیدگی هر چه بهتر به بیماران و کاهش هزینه‌های درمان از طریق حذف هزینه‌های اضافی مربوط به بستری در بیمارستان‌ها و افزایش سرعت بهبودی و شناخت هر چه زودتر عوامل تهدیدکننده سلامتی مردم و بیماران و مقابله با آن و پیشگیری به نحو صحیح بوده، هست و خواهدبود.

امروزه موسسه‌های خدمات پرستاری در منزل طیف وسیعی از خدمات و امکانات از جمله: تزریق دارو، پانسمان، پرستاری سالمند و نوزاد، مراقبت‌های ویژه نظیر C.C.U و I.C.U، اجاره‌ی تجهیزات پزشکی، فیزیوتراپی، گفتاردرمانی و  مشاوره در زمینه‌های گوناگون را به کسانی‌که به خدمات پرستاری در منزل نیاز دارند عرضه می‌کنند و در صدد رفع نیازهای جامعه برآمده‌اند.

ما در این مقاله از نیتروطب سعی کردیم مزایا و معایب این سیستم درمانی را برای شما عزیزان توضیح دهیم و لازم است بدانید که مجموعه‌ی نیتروطب علاوه بر خدمات آنلاین خود، با کادری مجرب در زمینه خدمات بالینی، هر گونه خدمات پرستاری در منزل در قزوین را با کیفیت مطلوب ارایه می‌دهد که شما عزیزان برای بهره‌مندی از تخفیف ده درصدی می‌توانید همین حالا درخواست خود را ثبت کنید. ثبت خدمات پرستاری در منزل به‌صورت آنلاین و تلفنی در دسترس شما عزیزان قرار دارد.

نیتروطب، یک قدم نزدیک‌تر به سلامتی