گرما زدگی؛ چهارشنبه و پنجشنبه در سراسر کشور تعطیل شد

زمان تقریبی مطالعه: < 1 دقیقه
گرما زدگی

به گزارش ایسنا سخنگوی دولت از موافقت دولت با تعطیلی چهارشنبه و پنجشنبه به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا خبر داد.

علی بهادری جهرمی نوشت: با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا در روزهای جاری، به‌منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در سراسر کشور موافقت کرد.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت روز گذشته پیشنهاد تعطیلی آخر هفته را داده بود.

او گفته بود: هر وضع محیطی که سلامت مردم را دچار مشکل کند وزارت بهداشت وارد می‌شود و با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای گرمای آخر هفته که احتمال می‌دهیم درجه حرارت بالا رود ما پیشنهاد تعطیلی را به هیئت دولت دادیم که برای سلامت مردم هر وقت درجه حرارت بالا رود تعطیلی لازم است و امیدواریم پیشنهاد ما را بپذیرند که این موضوع بسته به پیش‌بینی سازمان هواشناسی تا آخر هفته برای بخش‌های مورد نیاز مشخص می‌شود. مبنای درنظر گرفته‌شده دمای هوای بالاتر از ۴۰ درجه است.

 بیشتر بخوانید: گرمازدگی؛ جدی‌ترین بیماری مرتبط با گرما

هر وضعی محیطی سلامت مردم را دچار مشکل کند وزارت بهداشت وارد می‌شود و با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای گرمای آخر هفته که احتمال می‌دهیم درجه حرارت بالا رود ما پیشنهاد تعطیلی را به هیئت دولت دادیم که برای سلامت مردم هر وقت درجه حرارت بالا رود تعطیلی لازم است و امیدواریم پیشنهاد ما را بپذیرند که این موضوع بسته به پیش‌بینی سازمان هواشناسی تا آخر هفته برای مناطق مورد نیاز مشخص می‌شود.
وی گفت: مبنای درنظر گرفته شده دمای هوای بالاتر از ۴۰ درجه است