پروتیین‌های انسان ، سد دفاعی در برابر کرونا می‌شوند!!

زمان تقریبی مطالعه: < 1 دقیقه
کرونا

به گزارش نیتروطب به نقل از Earth ، دانشمندان دانشگاه دولتی ریورساید کالیفرنیا UC Riversideآنچه می‌تواند مهم‌ترین آسیب‌پذیری بر ویروس کرونا باشد را افشا کرده‌اند.

کارشناسان تشخیص دادند که این ویروس برای تکثیر خود به شدت به پروتیین‌های انسانی خاصی وابسته است. این کشف ممکن است راه را برای درمان‌هایی هموار کند که می‌تواند از ایجاد بیماری توسط ویروس کرونا در مردم جلوگیری کند.

این مقاله تحقیقاتی در مجله Viruses منتشر شده است و نقش کلیدی پروتئین به نام N  در ویروس کرونا را برجسته می‌کند. این پروتیین که مسوول فرآیند تکثیر ویروس است، نمی‌تواند به‌طور مستقل عمل کند و برای رسیدن به هدف خود به حمایت سلول‌های انسانی نیاز دارد.

اهمیت این یافته شامل یک فرآیند بیولوژیکی اساسی است و همین عامل باعث هوشمندی ویروس کووید می‌شود و از یک فرآیند خاص به نام SUMOylation استفاده می‌کند. این فرآیند پروتبین N ویروس را به محل مناسبی در داخل سلول‌های انسانی هدایت می‌کند.

هنگامی که پروتیین به درستی قرار گرفت، شروع به تکثیر ژن‌های ویروس، ایجاد وریروس‌های عفونی جدید و پیش‌برد تهاجم می‌کند و محققان اظهار کردند که در مکان اشتباه، ویروس نمی‌تواند ما را آلوده کند.

قابل توجه است که پژوهش‌های قبلی وابستگی مشابهی را در ویروس‌های آنفلوآنزای A و آنفلوآنزای B شناسایی کرده است. هر دوی این سویه‌های رایج آنفلوآنزا نیز برای تکثیر به فرآیند SUMOylation متکی هستند.

این مطالعه‌ی اخیر این ایده را دوباره تایید می‌کند که مسدود کردن دسترسی کووید به این پروتیین‌های انسانی می‌تواند سیستم ایمنی بدن ما را برای خنثا کردن ویروس تقویت کند.