فیلر زیر چشم؛ چشمان زیبا و جوان با یک تزریق ساده

زمان تقریبی مطالعه: 7 دقیقه
فیلر زیر چشم

تصمیم برای این که آیا به فیلر زیر چشم احتیاج دارید یا نه یک تصمیم بزرگ به حساب می‌آید. تزریق فیلر یکی از مناسب‌ترین شیوه‌ها برای رفع سیاهی و فرورفتگی زیر چشم می‌باشد. بعضی از افراد فیلر زیر چشم را به منظور جوانسازی پوست و رفع چروک دور چشم به کار می‌برند. اگر شما نیز این مشکلات را دارید و می‌خواهید با این روش درمانی بیشتر آشنا شوید توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه شوید چراکه ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با فیلر زیر چشم آشنا کنیم.

فیلر زیر چشم

به تزریق هدفمند ژل هیالورونیک اسید به قسمت زیر چشم به منظور کم کردن تیرگی این ناحیه، رفع گودی و چین و چروک، فیلر زیر چشم گفته می‌شود. فیلرهای زیر چشم متنوع بوده و انواع بی‌شماری دارند، که بر اساس مشکلات مربوط به آن قسمت و توسط پزشک انتخاب می‌گردد.

خوب است بدانید تمامی چروک‌های پیرامون چشم با تزریق فیلر رفع نمی‌گردند. در حالت کلی چروک‌های چشم به دو نوع طبقه‌بندی می‌شوند:

 • چروک‌های گوشه چشم:

این چروک‌ها خطوط پنج کلاغی نیز نامیده می‌شوند که اغلب با خندیدن تشدید می‌گردند. این چروک‌ها با تزریق بوتاکس قابل درمان هستند.

 • چروک‌های زیر چشم:

 این گروه از چروک‌ها در ناحیه زیر چشم قرار گرفته‌اند و درمان آن‌ها با فیلر، تزریق ژل و ترکیبات هیالورونیک غیر حجم دهنده قابل انجام می‌باشد.

بنابراین به منظور درمان چروک‌های پیرامون چشم در بعضی افراد به ترکیب درمانی بوتاکس و فیلر مرغوب مناسب زیر چشم احتیاج داریم.

آشنایی با مارک‌های فیلر زیر چشم

یکی از شیوه‌های موثر برای درمان تیرگی‌ و چین و چروک‌های پیرامون چشم تزریق فیلر چشم می‌باشد. انواع فیلر چشم با برندهای گوناگون تولید می‌گردند. ولی اغلب در همه فیلرها اسید هیالورونیک به کار برده شده است. این ترکیب با ترکیب شیمیایی بدن تناقضی ندارد و اگر به مدت طولانی استفاده گردد، عارضه‌ای به وجود نمی‌آورد. از جمله بهترین برند‌های فیلر زیر چشم عبارتند از:

 • فیلر زیر چشم ژوویدرم

این فیلر زیر چشم می‌تواند چروک‌های معمولی و عمیق را به مدت ۶ الی ۱۸ ماه از بین ببرد و نیز با از بین بردن این چروک‌ها به چهره شما شادابی بخشد و پوست را جوان سازد. این محصول می‌تواند یک راه حل موثر به منظور از بین بردن چین و چروک‌های عمیق باشد. چرا که موقع خندیدن و گریه کردن پوست حالت نرمال خود را حفظ می‌نماید.

 • فیلر زیر چشم تنوسیال

این فیلر زیر چشم یک راهکار تاثیرگذار به منظور رفع چین و چروک صورت و برگرداندن ظاهر جوان به چهره اشخاص می‌باشد. از طریق این تزریق، اسید هیالورونیک و کلاژن پوست تامین می‌گردد، بنابراین پوست از این راه جوان و شاداب می‌گردد.

 • فیلر زیر چشم استایلج

افرادی که قصد دارند بهترین مارک فیلر زیر چشم را برگزینند، باید فیلر زیر چشم استایلج را هم در نظر داشته باشند، چرا که به کار بردن این برند سبب رفع سیاهی و چروکی پیرامون چشم گردیده و استفاده از آن برای کسانی که بیشتر از ۲۱ سال سن دارند، تایید گردیده است. همینطور این ژل برای پر نمودن گودی و لیفت پیرامون چشم، یک گزینه مناسب می‌باشد.

فیلر زیر چشم

مزایای استفاده از فیلر زیر چشم

فیلرهای زیر چشم برای کسانی که می‌خواهند ظاهر خود را بهبود سازند، مزیت‌های گوناگونی دارند، همچنین برای کسانی که نمی‌خواهند عمل جراحی انجام دهند، راهکار مناسب به حساب می‌آید. بعضی از فواید این شیوه درمانی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • بدون درد و بی خطر می‌باشد.
 • غیر تهاجمی بوده و بعد از انجام عمل نیازی به بستری شدن ندارد.
 • پر کننده‌های اسید هیالورونیکی که از مواد اصلی استفاده می‌گردند، به مرور زمان در بدن حل می‌گردند.
 • درمان سریع بوده و وقت شما را زیاد نمی‌گیرد.
 • موقعی که نتایج نهایی مد نظر بیمار نباشد، پزشک قادر است آن را به آسانی به حالت قبل برگرداند.
 • راه حلی را برای رفع نمودن کیسه‌های زیر چشمی و نواحی تیره موجود در این قسمت را فراهم می‌نماید.
 • سبب بهبودی ظاهر کلی صورت می‌گردد و از به وجود آمدن ظاهری خسته در شما پیشگیری می‌کند.

مراحل تزریق فیلر زیر چشم

روند تزریق فیلر زیر چشم به صورت زیر می‌باشد:

در ابتدا می‌بایست ناحیه تزریق بی‌حس گردد. برای بی‌حسی می‌توانید از کرم‌های بی‌حس کننده به کار ببرید. سپس با استفاده از سرنگ یا کانول، ژل‌های ویژه‌ای زیر چشم تزریق می‌شود. تزریق ژل زیر چشم در نقاط ویژه و در عمق معینی تزریق می‌گردد که پزشک متخصص به همه این نکات دقت دارد تا برای فرد مشکلی پیش نیاید. شعر در قسمت سطحی پوست تزریق می‌گردد و این کار احتمال به وجود آمدن مشکل را کم می‌کند.

تزریق ژل به قسمت زیر چشم بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه زمان می‌برد که در هر فرد بسته به شرایط او فرق می‌کند. تزریق فیلر زیر چشم، دردی ندارد چرا که قبل از تزریق بی‌حسی انجام می‌گیرد. خوب است بدانید از ژل به منظور جوانسازی بیشتر عضوهای صورت و بدن همچون جوانسازی دست نیز استفاده می‌شود.

فیلر زیر چشم مناسب چه افرادی می‌باشد؟

افرادی که تیرگی یا گودی زیر چشم دارند، می‌توانند از مزایای تزریق فیلر چشم بهره‌مند شوند. همینطور این امکان وجود دارد که گودی و تیرگی ارثی و ژنتیکی باشد و یا حاصل بیشتر شدن سن و پیری باشد. همچنین ممکن است حاصل مصرف دخانیات و کم خونی نیز باشد. این افراد می‌توانند از طریق تزریق فیلر ویژه زیر چشم تا حد بیشتری این تیرگی و گودی را برطرف نمایند. همچنین خوب است بدانید فیلر ممکن است تیرگی یا گودی را به طور کل از بین نبرد ولی تا حد بیشتری در برطرف کردن آن‌ها موثر می‌باشد. به همین خاطر باید انتظار واقع بینانه‌ای از تزریق فیلر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تیرگی زیر چشم؛ ۱۱ علت ، پیشگیری و درمان آن

آسپیرین

 

مراقبت‌های قبل از تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر زیر چشم بدون درد می‌باشد ولی پیش از انجام آن باید یک سری از نکات را رعایت نمود.

 • سعی نمایید تا جایی که ممکن است تا چند روز پیش از انجام تزریق، الکل و دخانیات مصرف نکنید و نیز از داروهای رقیق کننده خون همچون آسپیرین استفاده نکنید.
 • به مدت یک هفته پیش از انجام تزریق، رژیم مناسب و تغذیه صحیح داشته باشید، چون این کار از ایجاد عفونت در بدن پیشگیری می‌کند.
 • پیش از تزریق فیلر زیر چشم حتماً باید پزشک خود را از داروهایی که مصرف می‌کنید، با خبر سازید.
 • پیش از انجام عمل، به هیچ وجه نباید چشم و نواحی پیرامون آن را بمالید.

مراقبت‌های بعد از انجام تزریق فیلر زیر چشم

مراقبت‌های پس از تزریق، در به وجود آمدن نتیجه مطلوب، نقش بسزایی خواهد داشت. در اولین مرحله بعد از تزریق فیلر زیر چشم، باید از یک کمپرس یخ در به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در قسمت‌های تزریق استفاده نمایید، به گونه‌ای که یخ با پوست تماس غیر مستقیم داشته باشید. همینطور خوب است تا موقعی که در قسمت مورد نظر، تورم کمتر شود از خوابیدن پرهیز کنید، چون با خوابیدن، جریان خون در آن قسمت کمتر شده و در نهایت بهبودی تورم به تاخیر می‌افتد.

اگر می‌خواهید پس از تزریق فیلر زیر چشم از لوازم آرایشی استفاده نمایید، این مورد مانعی ندارد به شرطی که التهاب و تورم در قسمت تزریق گردیده به طور کامل برطرف گردد. همینطور تا جایی که ممکن است محل تزریق داده شده را ماساژ ندهید، چرا که این امکان وجود دارد که مواد تزریق گردیده جابجا شود و فرم نا به هنجاری در زیر چشم ایجاد گردد.

پس از برطرف التهاب در این قسمت، اگر خواستید بخوابید، سعی نمایید به گونه‌ای بخوابید که سر بالاتر از سطح بدن قرار بگیرد و ترجیحاً خوب است از دو بالش برای خوابیدن استفاده نمایید.

ماندگاری و عوارض فیلر زیر چشم

فیلرها، که یک نوع محصول زیبایی می‌باشند، همانند یک ژل واقعی یا مصنوعی که معمولاً از اسیدهای هیالورونیک ساخته شده‌اند، استفاده می‌گردند. این فیلرها به عنوان یک شیوه غیر جراحی و بدون نیاز به درمان زمانی برای بیشتر کردن حجم جوانسازی و بهبود ظاهر پوست در نواحی گوناگون صورت همچون زیر چشم به کار برده می‌شوند. ولی همچون سایر مداخله‌های پزشکی، فیلرهای زیر چشمم ممکن است دارای عارضه خاص خود بوده و ماندگاری منحصر به فرد خود را داشته باشند.

 • ماندگاری

مدت ماندگاری فیلر‌های زیر چشم به نوع فیلر به کار برده شده، مارک، متابولیسم فرد و روش اجرایی پزشک بستگی دارد. در حالت کلی، ماندگاری فیلرهای زیر چشم حدود ۶ الی ۱۸ ماه می‌باشد. بعد از این زمان، این فیلر‌ها به طور طبیعی جذب بدن می‌گردند و نیاز به تزریق دوباره خواهید داشت.

عوارض فیلر زیر چشم

 • عوارض فیلر زیر چشم

همچون هر مداخله پزشکی دیگر، این امکان وجود دارد که فیلرهای زیر چشم هم عوارضی داشته باشند. از جمله عوارض رایج فیلرهای زیر چشم شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تورم و ورم: بعد از تزریق فیلر، این امکان وجود دارد که در ناحیه تزریق تورم و ورم به وجود آید که اغلب به طور طبیعی در چند روز اول پس از تزریق، کاهش پیدا می‌کند.
 • استخوان سازی زیر چشم: تزریق فیلر به صورت غیر صحیح یا به مقدار بیشتر می‌تواند منجر به استخوان سازی زیر چشم گردد که ممکن است موجب به وجود آمدن ظاهر غیر عادی و بروز عوارض جانبی گردد.
 • آب ریزی و لک‌ها: به کار بردن فیلرهای زیر چشم ممکن است باعث آب ریزی یا لک‌های کوچک در ناحیه تزریق شده گردد.
 • عفونت: احتمال عفونت ناحیه تزریق فیلر زیر چشم نیز وجود دارد ولی این اتفاق خیلی کم رخ می‌دهد.
 • سایر عوارض: عوارض دیگری همچون ضعف عضلات چشم، تغییر رنگ پوست، نقاط خونریزی، ندوشنی یا تغییر در حساسیت پوست ممکن است ایجاد شود.

به منظور کم کردن عوارض و بیشتر نمودن ایمنی، باید به یک پزشک با تجربه و متخصص پوست و زیبایی برای انجام تزریق فیلر زیر چشم مراجعه نمود. همینطور رعایت کردن دستورات بعد از تزریق فیلر و اطلاع از نشانه‌های غیر طبیعی بعد از تزریق به پزشک معالج، حائز اهمیت است.

هزینه تزریق ژل زیر چشم

بر اساس مقدار ژل مورد نیاز و مشکلی که وجود دارد، هزینه در جلسه مشاوره معین گردیده و به شما اطلاع رسانی می‌شود.

بیشتر بخوانید: ژل یا فیلر لب؛ ۱۷ نکته برای زیبایی لب ها بعد از عمل فیلر

جمع‌بندی فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم یکی از روش‌های موثر در رفع تیرگی و گودی زیر چشم می‌باشد و به چهره شما شادابی و جوانی می‌بخشد. این روش درمانی برای کسانی که نمی‌خواهند عمل جراحی انجام دهند، گزینه مناسبی می‌باشد. این شیوه بدون درد و بی‌خطر بوده و یک روش غیر تهاجمی به حساب می‌آید.

از مزیت‌های این شیوه سریع بودن درمان و عدم نیاز به دوران نقاهت است. اسید هیالورونیک موجود در فیلر زیر چشم بعد از مدتی جذب پوست می‌گردد و شما به طور مجدد نیاز به تزریق فیلر زیر چشم خواهید داشت. در حالت کلی افراد به منظور رفع چین و چروک و جوانسازی پوست، فیلر زیر چشم را به کار می‌برند. قبل و بعد از انجام فیلر زیر چشم مراقبت‌هایی باید صورت گیرد تا از این شیوه نتایج مطلوب و مورد نظر را دریافت نمایید.

با توجه به اینکه به طور تقریبی ماندگاری فیلر زیر چشم حدود ۶ الی ۱۸ ماه می‌باشد، بنابراین فیلر زیر چشم محبوبیت بیشتری بین عموم پیدا کرده است.