سنجش سلامت بیش از ۹۲ هزار نوآموز برای ورود به مدرسه

زمان تقریبی مطالعه: < 1 دقیقه
سنجش سلامت

بیش از ۹۲ هزار نوآموز سیستان‌وبلوچستانی برای ورود به مدرسه سنجش سلامت شدند.

به گزارش نیتروطب الله الهی در روز دوشنبه اظهارکرد: در سالجاری ۷۱ پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده بود که همچنان با توجه به جامعه هدف پبش بینی شده ۹۲ هزار و ۶۳۲ نفری تا پایان شهریوماه جاری این روند با قوت ادامه دارد.

وی بیان کرد: در مرحله اول پس از ثبت نام دانش آموز در مدرسه، خانواده‌ها به پایگاه‌های سنجش سلامت معرفی می‌شوند و براساس نوبت دهی کار سنجش دانش آموزان انجام می‌شود.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در صورتیکه در سنجش انجام شده، مشکلی در نوآموزان شناسایی شود، نوآموز به مراکز و پایگاه‌های تخصصی ارجاع خواهد شد.

وی بیان کرد: هدف اصلی از سنجش بدو ورود به مدرسه، شناسایی مشکلات جسمانی، بینایی و شنوایی و هوش در نوآموزان و پیشگیری به موقع است و از خانواده‌ها خواست تا نسبت به انجام این مهم اهتمام داشته باشند.

الهی ادامه داد: در پایگاه سنجش چند عملیات غربالگری نظیر پایش رشد دهان و دندان، قد، وزن، شنوایی و بینایی سنجی و آمادگی تحصیلی(سنجش هوش کلامی و غیر کلامی، دیرآموزی و وضعیت یادگیری دانش آموز در حد تحصیل مدارس عادی است یا خیر)، انجام که پس از انجام سنجش سلامت نوآموز، مجوز ‌تحصیل در مدرسه صادر می‌شود.

بیشتر بخوانید: آیا راه‌کارهایی برای افزایش میزان قد وجود دارد؟ ۵ روش‌ برای افزایش قد

وی تاکید کرد: همچنین از اول مهرماه نیز در قالب ۳۷ مرکز جامع سراسر استان سنجش نوآموزان ورود به مدارس سال آینده آغاز خواهد شد.